Чому зростають ціни на шибки?

Всім відомо, що скло отримують шляхом розплавлення кварцового піску. Це основний матеріал, якого потрібно близько 75% від загальної маси сировини. При цьому перетворення гірської породи в склообразуючу масу починається при температурі 1200° С. Щоб потім знизити температуру варіння скла, ще єгиптяни, вавилоняни і греки додумалися додавати в плавку окис кальцію або вапно. Після цього температура перетворення дробленого кварцу в гарячу однорідну масу знижується до 300° С. Додавання в сплав соди (Na2CO3) дозволило вигнати з нього бульбашки повітря, що погіршували фізичні та естетичні якості скла.

Головним виробником соди на території Євросоюзу є бельгійська компанія Solvay, яка вже заявила про підвищення відпускної ціни на свою продукцію. Природно, що подорожчання одного з ключових компонентів скла призведе до збільшення вартості кінцевого продукту.

Подорожчання в Solvay пов’язують з вимушеним зростанням соціальних виплат, заробітної плати співробітників, а також зі створенням гарантійної програми поставок своєї продукції компаніям – виробникам віконного, пляшкового і вторинного скла.

Оскільки Solvay вже давно є співвласником виробничої компанії «РусВініл» – найбільшого виробника ПВХ, то і ціни на скло з зими 2014 «поповзуть» вгору.

У даній ситуації усім, хто ще не поміняв у своєму будинку, квартирі або офісі вікна, краще встановити їх до Нового року. Це буде набагато простіше зробити, ніж знайти завод, що виготовляє соду за помірною ціною.